SUFİ TÜRK KAHVESİ 6 LI AMAZON MAVİ

İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺598,80(KDV Dahil)
İndirimli : ₺499,00(KDV Dahil)
₺99,80 'den başlayan taksitlerle

Not:Kargo kırık ve hasarlarından firmamız sorumludur.

Sufi Amazon Türk Kahvesi 6 lı Fincan Takımı Mavi


Anadolu yüzyıllar boyunca birçok medeniyetin, devletin, felsefi akımların, kültürün doğduğu ve dünyaya yayıldığı yerdir. Sufizm, Türk kahvesi bunlardan bir kaçıdır.

Bone China porselen meşakkatli, incelikle ve sabırla yapılır. Yapım aşamasına Sufi anlayışı eşlik etmektedir. Sabırla yapılan bu porselen ile Amazon bölgesinde yetişen çiçek desenleri işlenmiştir. Türk kahvesi ise nazlı nazlı ağır ateşte pişirilip servisiyle, fincana son dokunuşunu yapar.


 

Sufizm 


Sufizm, yaratıcıya yakınlaşmayı sağlayan düşünüş biçimlerinden biridir. Yapılan tanımlamalar dâhilinde Sufizm’in akıl dışı, sezgi temelli bir düşünce biçimi olduğunu söylemek mümkündür. Temel amaç yaratıcıya ulaşmaktır ve bu yolda başa gelen her cefa çekilmelidir. Temel hedef ise yaratıcı yolunda insan-ı kâmil olabilmektir. Olgun insan anlamına gelen kelime, tüm sufilerin hayalidir. Tüm kötü alışkanlıklarından, art niyet ve kırıcılıklarından uzaklaşan Sufi, sonunda insan-ı kâmil olabilir fakat bu belki bir ömür sürdüğü halde başarılamayan bir amaçtır. Dikkat, azim ve fedakârlık gerekmektedir.


Bone China


Bone China porselen ürünlerimiz, dana kemiğinin kemik tozundan üretilir. Doğal bir üründür. Meşakkatli işlemlerden geçen Bone China Porselen ince işçilikle ve özenle yapılır. Pürüzsüz bir görünüme sahiptir. Yapımından dolayı ışığı geçirebilme özelliğine sahiptir.

 

Türk Kahvesinin Tarihi


Yaklaşık 500 yıl öncesinde Osmanlı topraklarına giren ve hızla yaygınlaşan kahve; tarihi, ismini verdiği yapılar, içme ve sunulma biçimi, yapımında kullanılan araçlar ile Türk kültüründe özgün bir yere sahip. Zengin bir kültürel temele dayanıyor olması dolayısıyla da 2013 yılında UNESCO tarafından "İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi” ne dâhil edilen bir değer.


- Türk kahvesi dünyanın en eski kahve pişirme yöntemiyle hazırlanır.

- Türk kahvesi geleneksel olarak su ve lokum ile birlikte ikram edilir.

- Kahve, Türk geleneklerinden biri olan kız isteme törenlerinin ayrılmaz parçasıdır.

- Kahvenin dibinde kalan ve içilmeyen telve Türk kahvesine özgü fal geleneğinin de ortaya çıkmasına neden olmuştur.


Sufi Amazon Türk Kahvesi 6 lı Fincan Takımı Mavi Ölçü Bilgileri


- Kahve fincanının iç hacmi 90 cc  dir.


Malzeme Bilgisi


- Bone China porselenden üretilmiş.

 

Paket İçeriği


- 6 Adet Sufi Amazon Türk Kahvesi Fincanı Mavi

- 6 Adet Sufi Amazon Türk Kahvesi Fincan Tabağı Mavi

Benzer Ürünler
Etiketler
KOLEKSİYON,